A Miu Miu, a Chanel és a The Row is szerepel azon márkák között, amelyek kifutóin bemutatták a pólóingeket. A galléros, felül begombolt ingek a 2024-es tavaszi-nyári szezon egyik legforróbb trendje, bár egyszerűségük és alkalmi eleganciájuk időtállóvá teszi őket. Nézd meg, hogyan viseld a női pólóinget az aktuális divatnak megfelelően! Segítségedre sietnek a legjobb tervezők és influencerek.
A pólóing már régóta nem csak a pályán vagy a bíróságon való megjelenés része. Hogyan viseljük a mindennapokban?
Női pólóing – a galléros modell története
A pólóing eredetileg sportolók ruházata volt. Még ma is viselik a lovaspóló játékosok, teniszezők és golfozók. Hogyan került át a játékterekről és a pályákról az utcára, és vált a mindennapi megjelenés részévé?
Ki találta fel a pólóinget?
Mi a pólóing története? Mint sok más ruhadarab, ez is eredetileg egy kizárólag férfiaknak szánt modell volt. John E. Brooks találta fel a button down, galléros fazonú inget, miközben egy angliai lovaspólómeccset nézett. Az USA-ba visszatérve egy ilyen szegélyt helyezett el a Brooks Brother modelleken. A pólóing ebben a formában 1896-ban debütált.
Bár a név jelzi, hogy erősen kötődik a lovaspóló játékosokhoz, a korábban ismert formát valójában más sportág képviselőinek tervezték. A 20. század elején a divat győzött a funkcionalitás felett. Ez gyakran bosszúságot okozott a mindennapi életben, nemhogy a profi sportban. A teniszező Jean René Lacoste kiállt ez ellen, és tervezett egy rövid ujjú pólót pikéből, egy kétrétegű pamutszövetből, amelyet a mai napig használnak ennek a ruhadarabnak a varrásához.
Az 1926-os US Openen bemutatott pólót a kényelem és légáteresztés jellemezte. Még a gallér is puha volt, és nem próbált erőltetetten elegáns lenni, inkább kiemelte a laza megjelenést. Lacoste meglátta bennük az üzleti potenciált, és az 1930-as években együttműködött az amerikai gyártóval, André Gillierrel. Együtt kezdték el gyártani a modern teniszingeket, amelyekből a póló minden játékos egyenruhája lett, bár a nők esetében ez még váratott magára.
Ahogyan sok más sportolóknak vagy konkrét szakmáknak szánt ruhadarab, a pólóing végül az utcákra is eljutott. Az 1960-as évek elején jelent meg Londonban, mint a kialakulóban lévő „fiatalok forradalmának” jelképe. Nagyra értékelték a nem hivatalos megjelenéséért a klasszikus inghez képest. A modok például olyan Fred Perry pólóingeket választottak, amelyeket a régi wimbledoni szimbólum által ihletett babérkoszorús logó díszített.
A tengerentúlon a fiatalok is felismerték a benne rejlő lehetőségeket. Amerikában a stílustudatos fiatalok választották előszeretettel. Ahogy teltek az évek, egyre inkább felértékelődött, nem csak a lázadók körében, akik a ruháikkal akartak véleményt nyilvánítani. Már az 1960-as években az olyan államfők öltözködésében megjelent is megjelent, mint például John F. Kennedy. Ez nemcsak a galléros ing átalakulását jelentette udvari ruhadarabból hétköznapi viseletté, hanem egy új kategória létrejöttét is a divatban – a sportruházat –, és ezt mindenkinek, így a nőknek is szánták, akik szívesen választották ezt a kényelmes modellt.
Női pólóing – hogyan viseljük? A kifutótól az instáig
A férfi pólóinghez hasonlóan a női pólóinget már nem csak a sportos megjelenésekkel társítják. Gyakran megjelenik a hétköznapi viseletekben is. Ráadásul az idei 2024-es tavasz-nyári szezonban az egyik legforróbb trenddé válik, erre a legnagyobb tervezők (köztük a Miu Miu, Chanel és The Row) szolgálnak bizonyítékkal.
Hosszú ujjú pólóinges megjelenés a hidegebb napokra
A hosszú ujjú pólóing nemcsak divatos, hanem praktikus is lehet. Főleg a hidegebb napokra remek választás. Ilyenkor sportosan viselhető melegítőnadrággal, sneakerrel és baseballsapkával. Másrészt ez a sokoldalú ruhadarab egy elegánsabb összeállítás alapjául is szolgálhat. A hosszú ujjú pólóing például spagettipántos ruha alatt vagy szoknyával is viselhető. A kiálló gallér, bár sportos jelleget ad a megjelenésnek, érdekes kiegészítője egy hétköznapibb viseletnek.
Pólóing és miniszoknya egy megjelenésben
A teniszes outfitek nagy népszerűségnek örvendtek az elmúlt szezonokban, és sikeresen hódították meg a pályákról az utcákat. A rövid szoknyák tökéletesen mutatnak az ízléses, galléros ingekhez, ahogy azt többek között Leonie Hanne is bizonyítja. A híres német influencer egy tengerészkék pólóinget kombinált oversized blézerrel, fehér miniszoknyával és hosszú zoknival, amit a teniszpálya ihletett. Az alábbi megjelenés minden bizonnyal választ ad arra a kérdésre, hogyan viseljünk női pólóinget.
Kötött pólóing egy divatos összeállításban
A pólóingekre hatással lehetnek a szezonális trendek, például a divatos színek, minták vagy szövetek. Az elmúlt szezonokban a kötöttáruk indultak igazi fellendülésnek. Így hát a galléros ing sem kerülhette el a sorsát. A puha, kötött, szinte pulóverszerű pólók mostanában számos márka, köztük a Polo Ralph Lauren kollekciójában is megjelennek. Választhatsz a sima vagy a kötött, laza szövésű modellek közül.
A pólóingek gallérjuk ellenére inkább a sportos megjelenésekkel társulnak, mintsem az elegánssal. Azonban úgy is viselhetők, hogy hivatalosabbak legyenek. Viky Rader például ebből a célból egy fehér pólóinget, ceruzaszoknyát és vintage bőrkabátot választott. Az összeállítás rendkívül stílusos, és tökéletes választás azoknak, akik kedvelik a nőies megjelenéseket.
Mellény alatt viselt pólóing, mint alapdarab
Egy megjelenés megalkotásakor nem feltétlenül kell a pólóingnek a középpontban lennie. Ez a modell remek alapot nyújthat különböző ruhák alatt is úgy, hogy csak a gallérja látszik. Magyarán a pólóing ruhák, pulóverek, melegítők és az utóbbi szezonokban divatos mellények alá is felvehető – az elegánstól a kötöttig.
Csíkos pólóing egy hétköznapibb megjelenésben
A csíkos pólóing nagyszerű alapdarab, ahogyan arról az influencerek is folyamatosan tanúskodnak. Könnyedén helyettesítheti a hagyományos pólót. Párosítsd sima farmerrel, pulóverrel vagy kardigánnal a mindennapokban. Tökéletes munkahelyre vagy szórakozáshoz.
Divatos pólóing – melyik márkát válasszuk?
Ralph Lauren pólóing – hol vehető meg?
Bár a pólóinget a világhírű krokodilhoz kötik, egy másik márka is nagy hatással volt a divatban elfoglalt helyének megalapozására. A Ralph Laurenre gondolok. Minden 1967-ben kezdődött a Polo Ralph Lauren márka bevezetésével – arról a sportról nevezték el, amely a tervező szerint megtestesítette azt a törekvő életstílust, amelyet el akart adni. Öt évvel később bevezette a hímzéssel díszített galléros inget, és hamarosan a pólóing és a Polo márka egy és ugyanaz lett – a jólét és az amerikai álom szimbóluma. Ha már te is felismerted ennek az ikonikus modellnek az erejét, íme néhány modell a MODIVO kínálatából.
Tommy Hilfiger pólóingek – milyen színt válasszunk?
Tommy Hilfiger karrierjének kezdetén meg kellett küzdenie azért a pozícióért, amit a versenytársai – Ralph Lauren, Perry Ellis és Calvin Klein – már megszereztek. Az előnye azonban nemcsak a megkapó reklámokban rejlett, amelyek érdekessége az volt, hogy nem mutatta a ruhákat, csak önmagát és a márkát népszerűsítette.
A tervező tökéletesen betalált egy olyan piacra, amely egyre inkább értékelte a laza fazonokat. A khaki színű nadrágok és az oversized pólóingek Hilfiger ruháinak esszenciáját képezték. Nála kicsit több volt a fesztelenség a szabásokban és színekben, mint a visszafogottabb Ralph Lauren esetében, így tökéletesen megfelelt a vásárlók igényeinek. Az 1980-as évek óta semmi sem változott ebben a tekintetben. Tommy Hilfiger pólóingjei még mindig remek kiindulópontot jelentenek a hétköznapi öltözködéshez. Ne csak a klasszikus fekete-fehérre gondolj, hanem a tervező által kínált színekre is!
A pólóing története egy teniszezővel kezdődött. Jean René Lacoste, becenevén „le Crocodile” azonban nem csak egy nagyon kényelmes, rövid ujjú inget alkotott puha gallérral és gombokkal. Megalkotta azt a logót is, amely a mai napig a teniszes öltözködés szinonimája, amelyet nemcsak a pályán, hanem a mindennapi életben is viselnek. A mellkasra hímzett Lacoste-krokodil a márka egyik legnépszerűbb szimbóluma. A logós pólóing nemcsak teniszszoknyával, hanem számos más outfitben is megjelenhet.